İngilizce Konu Anlatımı

konu anlatım

 

İngilizce Konu Anlatımı Tüm Konular

Sitemizde, ingilizce ders anlatımını, bağlı olduğu İngilizce  konularına göre yapmaktayız. İngilizce videolar ve ingilizce testlerde konuları desteklemek için sitemizde bulunmaktadır. İngilizce konu anlatımını okul konuları için (örnek olarak) 6. sınıf ingilizce, 7. sınıf ingilizce, 8. sınıf ingilizce olarak başlıklara ayırdık.

İngilizce öğrenmek isteyenler İngilizce konu anlatımına çalışmak istedikleri konuyu seçerek çalışabilirler. Eğer nereden başlayacağınız konusunda kafanız karışık ise bunun için bir çalışma haritası hazırladık.

Çoğu yeni başlayanın sıkıntı çektiği  İngilizce okunuş konusunda yardımcı olacak sesli hikayeler sitemizde mevcut.

İngilizce konu anlatımları arasında yine çok popüler olan, günler, aylar, haftalar, atasözleri ve sayılar gibi konuları da sitemizde bulabilirsiniz.

Bu konu anlatımlarının yanında, Phrasal Verbs, deyimler, Adjectives, Adverbs, Passive Voice gibi konu anlatımları da sitemizde bulunmakta.

Yds konusunu kelime çalışması yapmak ve İngilizce’de ilerlemek isteyenler için hazırladık.
Yine öğrenciler için önemli bir sınav olan LYS ve Teog konu anlatımlarını hazırladık. Ayrıca YDS-LYS ve Teog için testleri konu anlatımlarına destek olarak sitemizde bulabilirsiniz. YDS-LYS kelime çalışmalarında 2000’den fazla İngilizce-Türkçe kelime kendi konuları içinde mevcut. YDS-LYS ve Teog konularına İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyen herkesin bakmasını tavsiye ederiz.

Çocuklar için İngilizce, Would Rather, Had Better, Would Prefer, To Be Fiilleri, İngilizce Sıklık Zarfları, So ve Neither, Time, Expressions, Some, Any, Much, Either, Have/has Got, Going to,
Will, Be Able To, Can, Could, Few, Little, Would, When, While, There is/There are, İngilizce Alfabe, İngilizce Sayılar gibi konu anlatımlarına da sitemizde yer verdik.

İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin karşılaştıkları bir sorundan burada bahsetmek istiyoruz. Pek çok kişi İngilizce öğrenmeye başladıklarında nasıl bir yol haritası izleyeceklerini ne yazık ki bilemiyorlar. İngilizce konu anlatımının yanında, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda da bir yazı hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayarak İngilizce konu anlatımına nereden çalışmaya başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum

 

İngilizce konu anlatımlarında sitemizdeki içerik İngilizce İlköğretim 2. Sınıf, İngilizce İlköğretim 3. Sınıf, İngilizce İlköğretim 4. Sınıf, İngilizce İlköğretim 5. Sınıf, İngilizce İlköğretim 6. Sınıf, İngilizce İlköğretim 7. Sınıf ve İngilizce İlköğretim 8. Sınıf konu anlatımlarından oluşmaktadır.

İlköğretim 2 Konu Anlatımı
İlköğretim 3 Konu Anlatımı
İlköğretim 4 Konu Anlatımı
İlköğretim 5 Konu Anlatımı
İlköğretim 6 Konu Anlatımı
İlköğretim 7 Konu Anlatımı
İlköğretim 8 Konu Anlatımı

İngilizce Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık aşaması, İngilizce Lise 9. Sınıftan başlayıp, Lise 10, Lise 11 ve Lise 12. Sınıf İngilizce konularını kapsamaktadır.

Lise 9
Lise 10
Lise 11
Lise 12

İngilizce Zamanlar Konu Anlatımı

İngilizce öğrenirken en temel konuların başında şüphesiz zamanlar gelmektedir. Peki İngilizce Zamanlar Konu Anlatımına çalışmaya nereden başlamalıyız ? Bize göre sıralama Simple Present Tense, Present Continuous Tense, Simple Future Tense ve Simple Past Tense en başta öğrenilmesi gereken zamanlardır. Neden böyle sıraladığımızı soracak olursanız, yukarıda bahsedilen zamanlar İngilizce’de en çok kullanılan zamanlardır diyebiliriz. Şimdi isterseniz tek tek zamanlara biraz daha yakından bakalım.

Simple Present Tense konu anlatımı sitemizde en geniş şekilde anlatılan zamandır diyebiliriz. Bunun iki temel sebebi bulunuyor. Birincisi öğrencilerin öğrenmekte en çok zorluk çektikleri zamanlardan biri olması, diğeri ise bu zamanın İngilizce’de kullanım sıklığı.

Simple Present Tense

Simple Past Tense konu anlıtımı, geçmiş zaman yapısında en çok kullanılan zaman olduğu için önemlidir denilebilir. Kullanım açısından öğrencinin karşılaştığı zorluklar göz önüne alınarak testler hazırlanmıştır. Simple Past Tense konu anlatımında başarının anahtarlarından en önde geleni fiillerin 1. ve 2. hallerini öğrenmekten geçiyor. Simple Past Tense cümlelerinde fiilin hem 1. hem de 2. halini mutlaka biliyor olmalıyız.

Simple Past Tense

Present Continuous Tense konu anlatımının iyi anlaşılması, günlük İngilizce’de kendimizi ifade edebilmemiz açısından stratejik önem taşımaktadır. İngilizce’de de aynı dilimizde olduğu gibi Şimdiki Zaman ifadelerin çoğunda bulunur.

Present Continuous Tense

Past Continuous Tense konu anlatımını anlamanın yolu Present Continuous Tense’i anlamaktan geçiyor denilebilir. Birbirine çok yakın olan bu zamanlar, İngilizce’de kendimizi ifade edebilmemiz için mutlaka öğrenilmelidir.

Past Continuous Tense

İngiliz Dili’ne özgü zamanlardan biridir. Türkçede kullandığımız Di’li Geçmiş Zaman ile  karıştırılmaması için Present Perfect Tense’i mutlaka öğrenmeli ve gerekli şekilde kullanabilmemiz için bu zamanın üzerinde durmamız gerekiyor. Bunun sağlanabilmesi içinde pratik yapmanın faydası tartışılmaz.

Present Perfect Tense

Geçmiş zamanda en çok kullanılan zamanlardan biri Past Perfect Tense’dir. İki cümleciğin olduğu geçmiş zaman cümlelerinde, bazen Past Perfect Tense kullanımı kaçınılmazdır. Örneğin, Ben eve geldiğimde annem zaten evden ayrılmıştı.

Past Perfect Tense
Simple Future Tense
Present Perfect Continuous Tense
Past Perfect Continuous Tense
Future Perfect Tense
Future Continuous Tense
Future Perfect Continuous Tense

YDS  Konu Anlatımı

LYS Konu Anlatımı

TEOG Konu Anlatımı

YDS-LYS TESTLERİ

YDS LYS EŞ ANLAMLI KELİMELER

TÜM TESTLER

TOEFL

TOEFL-IELTS KELİMELERİ

Subject Konu Anlatımı
The Causative Konu Anlatımı
To-Infinitive-Mastar Konu Anlatımı
Indirect Speech(Dolaylı Anlatım)
Participles-Ortaçlar
Wish Clauses
Modals (Kip Yardımcıları)
Phrasal Verbs
Articles
Nouns
Adjectives
Adverbs
Pronouns
Prepositions
The Imperative
Conditional Sentences
Passive Voice
Irregular Verbs list Türkçe                                                                                                                        Relative Clauses                                                                                                                                        Compound Prepositions                                                                                                                                      Be Supposed To                                                                                                                                                   Subject to                                                                                                                                                                 Any more mu Anymore mu ?                                                                                                            Adverbs of Frequency 

Infinitive
To be Infinitive
So ve Neither Kullanımı

Time Expressions

HAVE TO/HAS TO KONU ANLATIMI

Object Pronouns (Nesne Zamirleri)

İngilizce İyelik Zamirleri (Possesive Pronouns)

Was/Were Kullanımı

İngilizce Saatler

Am Is Are Konu Anlatımı     

Fewer ve Less Arasındaki Fark Nedir ?

Would Rather Kullanımı

Had Better Kullanımı

Would Prefer Kullanımı

Would like Kullanımı

İngilizce Okunuş Kuralları

Teog İngilizce 

Sıfatlarda Karşılaştırma (Comparatives ve Superlatives ) 

İN ORDER THAT / SO THAT

Tüm konulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Anasayfa